Sıkça Sorulan Sorular

TED Nedir?
TED, kendilerini en fazla heyecanlandıran fikirleri paylaşmak üzere dünyanın önde gelen düşünürlerinin katıldığı yıllık bir konferanstır.

“TED” geleceğimizi şekillendiren üç kapsamlı konunun – Teknoloji, Eğlence, Tasarım’ın (Technology, Entertainment, Design) ilk harflerinden oluşur. Etkinliğin kapsamı herhangi bir disiplinle ilişkisi bulunan bütün fikirlerin ortaya konulmasını teşvik eder.
TEDx Nedir
TEDx “paylaşmaya değer fikirler”in dile getirildiği yerel bir programdır. TED, “Paylaşmaya Değer Fikirler” anlayışıyla, kişiler ve organizasyonların TED benzeri kendi yerel etkinliklerini yapabilmeleri için TEDx’i yaratmıştır. TEDx ismindeki “X” bağımsız organize edilen TED etkinlikleri anlamına gelmektedir. 
Etkinlik tarihi ne zaman?
TEDxBursa, bu güne kadar gerçekleşen tüm etkinliklerini Mart ayının ikinci Cumartesi günü gerçekleştirdi. 2019 senesinin Mart ayında gerçekleşen yerel seçimler sebebiyle sadece 2019 yılında, 27 Nisan tarihinde gerçekleştirilmiştir. 
TEDx Bursa etkinliği nerede gerçekleşiyor?
Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nin 1500 kişilik koltuk kapasiteli Osmangazi Salonunda gerçekleşiyor.
Konuşmacıları nasıl seçiyoruz?
Konuşmacılar TEDxBursa'nın ekibi tarafından bir yıllık sürecin sonunda seçiliyor. Konuşmacıların, TED Global’in “paylaşmaya değer fikirler” mottosuna uygun olmasına ve özgün olmasına özen gösteriliyor.
Gönüllü olabiliyor muyuz? Başvuru süreci nasıl oluyor?
TEDxBursa'da gönüllü olarak çalışabilirsiniz.
TEDxBursa sosyal medya hesaplarında, etkinlik dönemine yakın tarihlerde gönüllü başvuruları açılmaktadır. Bu başvuruları takip ederek, gerekli başvuru formunu doldurarak aday olabilirsiniz. Gönüllü seçimleri yine sosyal medya hesaplarından duyurulmaktadır.
TEDxBursa'ya sponsor olabiliyor muyuz?
TEDx etkinliklerine sponsor olabilirsiniz. Ekip ile iletişime geçerek hangi alanda destek verebileceğinizi görüşebilir ve etkinliklerde sponsor olarak yer alabilirsiniz.